Środowisko edukacyjne oparte na rzeczywistości rozszerzonej (AR), które będzie wspierać procesy uczenia się i nauczania nauczycieli przedmiotów ścisłych oraz przeniesie laboratoria naukowe na tablety lub telefony komórkowe uczniów. Symulacje wzbogacone o AR są potrzebne, aby edukacja naukowa była bardziej dostępna, atrakcyjna oraz interaktywna. Głównymi rezultatami projektu Augmented Science są:
Zarządzanie projektem
Treść kursu z zakresu przedmiotów ścisłych – e-book wzbogacony o scenariusze zajęć
Eksperymenty i symulacje wzbogacone o AR
Internetowy system aktywnego nauczania (WALS)
Upowszechnianie i wykorzystywanie
Polska 🇵🇱
Turcja 🇹🇷
Grecja 🇬🇷
Finlandia 🇫🇮
Dołącz do nas w partnerstwie poświęconym rozwojowi innowacji poprzez dzielenie się wiedzą.
Największa uczelnia w środkowej Polsce zajmująca się badaniami naukowymi i rozwojem szkolnictwa wyższego ukierunkowanym na przemiany społeczne. Uniwersytet Łódzki to ponad 70 lat historii, prawie 26000 studentów na ponad 90 kierunkach studiów, 4000 pracowników - naukowców, dydaktyków i pracowników administracyjnych oraz studentów szkół doktorskich. W poszukiwaniu podstawowych wartości Uniwersytet Łódzki kieruje się dewizą „Veritas et Libertas”. Etos akademicki tworzą przede wszystkim prawda i wolność - rozumiana jako poszukiwanie i obrona prawdy, a także wolność badań naukowych i wolność dyskusji akademickiej. W badaniach naukowych naukowcy Uniwersytetu Łódzkiego koncentrują się na problemach społecznych związanych z wyzwaniami cywilizacyjnymi w dobie globalizacji.
Uniwersytet Bursa Uludag kieruje się rozumem i nauką oraz ma na celu wychowanie młodych ludzi, którzy są nowocześni, demokratyczni, liberalni, odpowiedzialni za siebie, szanują przekonania i wartości społeczeństwa, przyjmują wartości kulturowe i historyczne oraz mają międzynarodową wizję. Bursa Uludag University składa się z 15 wydziałów, 2 szkół, 15 szkół zawodowych, 1 konserwatorium, 4 instytutów, 27 ośrodków aplikacyjnych i badawczych, 1 centrum badawczego i 5 jednostek podległych rektoratowi. Uniwersytet Bursa Uludag, który zatrudnia łącznie 2922 pracowników akademickich, ma na celu tworzenie, stosowanie i rozpowszechnianie wiedzy akademickiej oraz świadczenie wysokiej jakości usług dla społeczeństwa.
Innovation Hive jest prywatną organizacją non-profit z siedzibą w Grecji, specjalizującą się w dziedzinie badań i innowacji. Nasze działania mają na celu zwiększenie spójności gospodarczej i społecznej społeczeństw europejskich, a naszym celem jest znalezienie rozwiązań dla nowych wyzwań związanych z innowacjami, osiągnięcie wzrostu, zrównoważonego rozwoju i maksymalizacja wpływu na społeczeństwo. Filozofia organizacji w celu osiągnięcia tych celów opiera się na metodologii współtworzenia i podejściu poczwórnej helisy. Zaangażowanie interesariuszy z przemysłu, nauki i społeczeństwa ma na celu stworzenie powiązań między przedsiębiorstwami, środowiskiem akademickim i podmiotami obywatelskimi w celu opracowania kombinacji wiedzy, umiejętności, narzędzi, wartości i motywacji. Ostatecznym celem jest wprowadzenie zmian w lokalnych społeczeństwach i osiągnięcie sukcesu na najwyższym poziomie zasad koncepcji innowacji społecznych.
Piriteknoloji to firma prowadząca działalność badawczo-rozwojową (R&D) w Technoparku zlokalizowanym w Çanakkale w Turcji. Firma została założona w 2018 roku przez pracownika Wydziału Edukacji Uniwersytetu Çanakkale Onsekiz Mart i nauczyciela w prywatnej szkole. W firmie pracuje sześciu pracowników, a pięciu z nich ukończyło studia magisterskie z zakresu technologii komputerowych i instruktażowych na Uniwersytecie Çanakkale Onsekiz Mart. Piriteknoloji brała udział w różnych projektach badawczo-rozwojowych oraz projektach Erasmus+. Firma prowadzi również działalność doradczą w ramach projektów ERASMUS + UE z doświadczonym personelem. Współpracuje również w tym zakresie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi. Oprócz działalności badawczo-rozwojowej i doradczej, Piriteknoloji utworzyła Centrum Szkoleniowe Technologii w Çanakkale, aby przekazywać swoją wiedzę technologiczną i doświadczenie społeczeństwu. W tym centrum firma organizuje szkolenia dla dzieci i dorosłych z takich tematów jak robotyka, kodowanie, sztuczna inteligencja, projektowanie gier 3D i modelowanie 3D. Obecnie w centrum kształci się ponad 60 studentów.
Polygonal North Oy to fińska, dynamiczna i przyjazna dla środowiska firma oferująca dostosowane do potrzeb rozwiązania w zakresie inteligentnej urbanizacji, inżynierii środowiska i rozwiązań, redukcji emisji CO2 oraz poszukiwania dotacji przekształcających ustrukturyzowane pomysły w inicjatywy środowiskowe. Nadrzędnym celem Polygonal North jest zwiększenie kompetencji organizacji i osób prywatnych w zakresie inteligentnych rozwiązań, dostosowania się do nieustannych zmian technologicznych, podnoszenia kwalifikacji w sposób bardziej ukierunkowany na edukację i ochronę środowiska. Polygonal North Oy to firma posiadająca głębokie zrozumienie tego, jak nasz świat będzie ewoluował pod względem cyfryzacji, ale jednocześnie przyjmująca perspektywę opartą na naturze.
Liceum Ogólnokształcace im. Wojska Polskiego jest szkołą średnią zapewniającą wysoki poziom nauczania i uczenia się uczniów w wieku 15-19 lat z różnych środowisk społecznych, jak również dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Doceniamy wszystkich uczniów, zwłaszcza tych, którzy są sumienni i chętni do podejmowania trudu zdobywania wiedzy i umiejętności. Uczniowie naszej szkoły mogą wybierać rózne profile kształcenia takie jak: humanistyczny, biologiczno - chemiczny, politechniczny, menadżerski oraz językowo- geograficzny. Języki obce nauczane w szkole to: angielski, francuski, niemiecki i rosyjski. Nasza szkoła daje możliwość osiągnięcia sukcesu i uzyskania średniego wykształcenia, dzięki czemu uczniowie mogą podjąć studia wyższe
Projekt został sfinansowany przy wsparciu Komisji Europejskiej. Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autorów i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną. 2023-1-PL01-KA220-SCH-000164042
Theme by Anders Noren — Up ↑